Nie odnaleziono
Brak atrakcji w tej miejscowości.
Zobacz wszystkie atrakcjePoznaj atrakcje turystyczne i kulturalne w Jeleniej Górze. Weź udział w festiwalach, zobacz zabytki, skorzystaj z basenów, single tracków, szlaków turystycznych czy tras rowerowych.
Jelenia Góra skrywa wiele tajemnic. Opowiada historię autochtonów i przesiedleńców. Miasto zwane jest również bramą do Karkonoszy, a swoją nazwę i herb zawdzięcza pięknej legendzie z wykorzystywanymi do dziś wodami termalnymi w tle. Warto zostać tutaj na dłużej i odkryć jeleniogórskie atrakcje. Mapa Jeleniej Góry to nie tylko zabytki czy szlaki turystyczne, ale przede wszystkim ogromna ilość znakomitych wydarzeń kulturalnych o międzynarodowej randze. Wspaniałe atrakcje i ciekawostki niedostępne w innych regionach Polski ściągają tu całe rzesze turystów głodnych świata i kultury.
Jelenia Góra to prawdziwe centrum kulturalne z teatrami, takimi jak C.K. Norwida i Zdrojowy Teatr Animacji, Filharmonią Dolnośląską (tak , mieści się ona waśnie w Jeleniej Górze, a nie we Wrocławiu), kinami, Biurem Wystaw Artystycznych oraz fascynującymi muzeami. Muzeum Karkonoskie z największą kolekcją kryształowego szkła, Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, Muzeum Miejskie Dom Noblisty Gerharta Hauptmanna czy Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego - Pałac Sobieszów to jedne z wielu atrakcyjnych pereł regionu. Jelenia Góra to również miasto z bogatą historią kupiecką, bowiem region Karkonoszy słynął z produkcji lnu i kryształowego szkła. W ślad za tym powstawały architektoniczne perełki jak choćby barokowe kamieniczki z arkadami w Rynku czy okoliczne pałace i dworki. Stoi tu również ciekawostka - fontanna z Neptunem, jak w Gdańsku - warto sprawdzić osobiście dlaczego. Przez centrum miasta przebiega "zielony" szlak Zamków Piastowskich, a w Cieplicach ma początek jeden z najstarszych szlaków w tym regionie biegnący przez Marczyce, Sosnówkę i Karpacz aż do Czeskiego Vrchlabí. W okolicy centrum miasta można też pospacerować Bulwarami nad Bobrem, udać się na Ścieżkę Poetów, przejść Doliną Bobru do słynnego Schroniska Pttk Perła Zachodu albo obejrzeć Miasto z góry z Baszty Grodzkiej lub słynnego "Grzybka" na Wzgórzu Krzywoustego (15 min. spacerem od Rynku).
Miasto Jelenia Góra posiada bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, takich jak najstarszy w Polsce Jarmark Staroci, Festiwal Muzyki Organowej Silesia Sonans, Festiwal dell'Arte, Concerti Pasquali, Cieplickie Koncerty Organowe, Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco w Jeleniej Górze, Art Glass Festival, Festiwal Światła, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej „Silesian Dance Festival” Polska, Krokus Jazz Festiwal, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej w Filharmonii Dolnośląskiej, Festwial Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM – ZBLIŻENIA” , Wrzesień Jeleniogórski czy najstarszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. To idealne miejsce dla miłośników sztuki z całej Polski.
Oczywiście! Jelenia Góra zapewnia różnorodność kulturalną przez cały rok, nie tylko podczas festiwali. Teatr im.C.K.Norwida, Zdrojowy Teatr Animacji, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, kino Lot, Kino Helios, Podziemia Time Gates, Galeria pod Jeleniem oraz Biuro Wystaw Artystycznych to miejsca, gdzie zawsze można znaleźć coś ciekawego. Ponadto do swoich sal wystawowych zapraszają Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego - Pałac Sobieszów, Muzeum Przyrodnicze w Zespole Klasztornym Zakonu Cystersów, Książnica Karkonoska, Muzeum Miejskie, Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna, a na wszystko to można popatrzeć z góry z Baszt Miejskich, Wieży a Sołtysiej Górze albo z Wieży na Wzgórzu Krzywoustego tzw. "Grzybek".
Najnowsze informacje o wydarzeniach kulturalnych w Jeleniej Górze znajdziesz na stronie Urzędu Miasta, na stronie JCK, na stronie Filharmonii Dolnośląskiej w Informacji Turystycznej na Placu Ratuszowym. Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi koncertów, wystaw i spektakli.
Absolutnie! Oprócz bogatej oferty kulturalnej, miasto przyciąga miłośników historii dzięki takim miejscom jak Dom Noblisty Gerharta Hauptmanna, Zamek Chojnik w Sobieszowie, Podziemia oraz Dolina Pałaców i Ogrodów, znana jako Śląskie Elizjum. To niezapomniane przeżycia dla entuzjastów historii.